Ana sayfa Haberler

Karbon fiber nedir?

Sertifika
Çin Lanbao Sci & Tech Development Limited Sertifikalar
Müşteri yorumları
Onlar hafif, sert ve kelepçeler iyi (transvers).

—— Paul

Gerçekten yüksek kaliteli direkler. Müşteriler için iyi ürünler.

—— Alex

Kutupları seviyorum. Kesinlikle tavsiye edilir.

—— John

Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
Karbon fiber nedir?
Karbon fiber takviyeli polimer, karbon elyaf takviyeli plastik veya karbon fiber takviyeli termoplastik (CFRP, CRP, CFRTP veya çoğunlukla karbon fiber veya hatta karbon) karbon ihtiva eden son derece güçlü ve hafif bir fiber takviyeli plastiktir elyaf. 'Fiber' yazısı İngiliz Commonwealth ülkelerinde yaygındır.

CFRP'ler üretmek pahalıdır, ancak havacılık, otomotiv ve inşaat mühendisliği, spor malzemeleri ve giderek artan diğer tüketici ve teknik uygulamalar gibi yüksek mukavemet / ağırlık oranı ve sertliği gereken yerlerde yaygın olarak kullanılırlar.

Bağlayıcı polimer genellikle epoksi gibi bir termoset reçinedir, ancak bazen polyester, vinil ester veya naylon gibi termoset veya termoplastik polimerler kullanılır. Karışım, aramid (örneğin Kevlar, Twaron), alüminyum, ultra-yüksek molekül ağırlıklı polietilen (UHMWPE) veya cam elyaflarının yanı sıra karbon fiber gibi diğer elyafları da içerebilir. Son CFRP ürününün özellikleri, bağlama matrisine (reçine) verilen katkı maddelerinin türüne göre de etkilenebilir. En sık kullanılan katkı maddesi silika, ancak kauçuk ve karbon nanotüpleri gibi diğer katkılar da kullanılabilir. Malzeme, grafit takviyeli polimer veya grafit elyaf takviyeli polimer olarak da adlandırılır (GFRP, cam elyaf takviyeli polimerle çakıştığından daha az yaygındır). Ürün reklamlarında bazen basitçe kısaca grafit lifi olarak adlandırılır.

https://en.wikipedia.org/wiki/Carbon-fiber-reinforced_polymer

Pub Zaman : 2016-01-20 12:51:28 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Lanbao Sci & Tech Development Limited

İlgili kişi: Mr. Ben

Tel: +86-631-5775891

Faks: 86-631-5775892

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)